Diena, kai susipažinau su Adam Meakins

 

Mano ir Adamo Meakinso požiūris į savo darbą

 

Tiek mano asmeninė, tiek ir kitų žymių kinezaterapeutų patirtis rodo, jog esminis mūsų profesijos bruožas turėtų būti atsakomybė prieš klientą – žmogų, kuris patiki savo kūną ir sveikatą mums. Aš asmeniškai jaučiuosi atsakingas už klientui parenkamas gydymo metodikas. Per savo praktiką man ne kartą teko susidurti su populiariomis gydymo strategijomis, kurios praktikoje pasirodydavo neefektyvios. Kaip jas galima taikyti klientams, žinant jų menką efektyvumą? Aš asmeniškai kiekvieną savo klientą branginu ir myliu kaip žmogų, todėl nesiūlau jam šabloninių gydymo strategijų vien dėl to, kad ji yra populiari ar lengvai įgyvendinama. Juk kiekvienas organizmas yra skirtingas, todėl turi būti gydomas atsižvelgiant į savo poreikius ir galimybes.

Pritariu populiaraus kinezaterapeuto Adamo Meakinso požiūriui į darbą su klientu – “jokios tolerancijos kliento silpnumui”. Taigi, ne kliento silpnumas ar norai išvengti reabilitacinių treniruočių turi lemti jam parenkamo gydymo strategiją, o racionalūs kriterijai, nepaklūstantys jokiam šališkumui. Būtent racionaliai parinkdamas klientui praktiškai, o ne teoriškai tinkamą gydymo metodą, aš išreiškiu jam savo meilę ir pagarbą. Nuolaidžiavimas ir akių užmerkimas, mano nuomone, nėra suderinamas su kinezaterapeuto atsakomybe prieš klientą.

Galbūt dėl to, kad aš esu jaunas, man lengva nuolat ieškoti ir išbandyti naujas idėjas ir gydymo metodus, kritiškai vertinti ir tikrinti senąsias. Tiesa, esu išmokęs daugybę metodikų, kurių nebetaikau dėl to, jog praktikoje jos pasirodydavo neefektyvios. Ir suprantu tuos profesijos brolius, kurie išmokę gydymo metodo, taiko tik jį nenori net girdėti apie kritiką ar kitus variantus. Suprantu tokius specialistus, bet su jais nesutinku, nes mano nuomone, gydymo metodikų, kurios praktikoje neturi jokio poveikio, turi būti atsisakyta – vardan mokslo, pagarbos klientams ir sau patiems.

Labai džiaugiuosi, jog esu ne vienintelis taip manantis savo srities specialistas. Štai Adamas Meakinsas, su kuriuo turėjau garbės susipažinti 2018 m. vykusiame jo Seminare Suomijoje, laikosi visiškai tokios pačios nuomonės dėl praktiškai neefektyvių gydymo metodikų, kurią išdėsčiau aukščiau. Seminaro metu jis mokė kritinio klinikinio mąstymo, nevengė grubių išsireiškimų, netgi keiksmažodžių. Ir viskas vardan racionalaus sprendimo priėmimo, pagrįsto mokslu ir praktiniu efektyvumu. Todėl Adamo mėgstamą frazę “niekada nesuklysi, siekdamas stiprumo”, pritaikyčiau tiek klienams, siekiantiems palaikyti savo sveikatą, tiek ir kinezterapeutams, siekiantiems kuo geresnių savo klientų rezultatų.